Zabawa klockami jest bardzo ważną aktywnością w rozwoju dziecka. Zachęcajmy dziecko do zabawy klockami, ponieważ przynosi to szereg istotnych korzyści. Póki sklepowe uginają się od różnego rodzaju klocków. Znajdziemy na nich m.in.: klocki drewniane, klocki konstrukcyjne 'gofry’, jak również kultowe klocki Lego Duplo. 

Korzyści z zabawy klockami

Zabawa klockami jest fundamentem rozwoju dziecka. Klocki przyczyniają się do rozwoju procesów poznawczych, takich jak: uwaga, percepcja, spostrzegawczość i pamięć. Klocki dla dziecka najczęściej są skonstruowane tak, by przyczyniać się do jego rozwoju.

Zalety zabawy klockami:

  • rozwój koordynacji oko – ręka,
  • ćwiczenie cierpliwości,
  • rozwój umiejętności kontroli,
  • rozwój wyobraźni przestrzennej,
  • ćwiczenie umiejętności planowania ruchu.

Zdarza się, że nasze pociecha nie chce bawić się klockami, ponieważ jego wyobraźnia przestrzenna nie jest wystarczająco rozwinięta. Próby budowy różnych rzeczy kończą się płaczem i frustracją. W takiej sytuacji idealnie sprawdzą się klocki z instrukcją składania, np. zestaw LEGO dla dziecka. 

Jakie klocki dla dziecka wybrać na początek?

Klocki dla dziecka powinny być przede wszystkim atrakcyjne wizualnie i wytrzymałe. Decydując się na zakup klocków wybierajmy takie, którymi sami chcielibyśmy się pobawić. Klocki Lego Duplo są stosunkowo duże i mają bardzo wyraziste kolory. Doskonale sprawdzą się do zabawy już dla samodzielnie siedzących maluszków. Duplo rosną razem z dzieckiem. Mimo wysokiej ceny mamy gwarancję, że posłużą nam przez wiele lat. Warto wiedzieć, że zestawy Lego można ze sobą łączyć, tworząc wiele fantazyjnych budowli. Różnorodne klocki LEGO dla dziecka to zaproszenie do świata wyobraźni i fantazji.

Kolorowe pudełka z klockami dla dziecka to niekończące się możliwości edukacyjne. Zestawy klocków Lego Duplo zostały skonstruowane tak by rozwijać wiele umiejętności. Dzięki nim nasze dzieci mają szanse uczyć się o otaczających im świecie, poznawać cyfry, kolory, zwierzęta. Figurki ludzi zawarte w zestawach sprawdzą się idealnie do pierwszych zabaw 'na niby’.

Najlepsze klocki dla dzieci