Nie od dziś wiadomo, że w każdym domu pośród dziecięcych skarbów do zabawy powinny znaleźć się klocki. Nam, jako rodzicom zależy na tym, aby nasze dzieci od najmłodszych lat rozwijały się poprzez zabawę. Dlatego nic w tym dziwnego, że stojąc przed ogromnym wyborem i chęcią kupna zabawki, decydujemy się właśnie na klocki dla dzieci. 

Dlaczego warto czyścić klocki dla dziecka?

Prawdą jest, że klocki uczą nasze maluchy cierpliwości, precyzji, ćwiczą motorykę małą, a każda zabawa sięga tak daleko jak tylko poniesie nas wyobraźnia. Podczas codziennych, wspólnych zabaw z naszymi dziećmi i natłokiem obowiązków często zapominamy o tym jak ważne jest to, aby regularnie czyścić zabawki. Również klocki dla dzieci nie stanowią od tego reguły.

Pomimo najwspanialszych zabaw, na klockach pojawiają się nieproszeni goście. Ciągłe ich dotykanie, przestawianie, czy układanie na różnych powierzchniach sprawia, że gromadzi się na nich brud. Dlatego warto dbać o ich higienę. Jak czyścić klocki dla dziecka, aby robić to skutecznie?

Czym czyścić klocki dla dziecka?

Decydując się na kupno zabawek dla naszego dziecka, chcemy aby były nie tylko edukacyjne, ładne, lekkie i zachęcały naszego malucha do zabawy. Zależy nam na tym, żeby były praktyczne w użytkowaniu i łatwe w utrzymaniu czystości. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów klocków, które różnią się materiałem i sposobem ich wykonania. W szczególności rozróżniamy:

Jak czyścić klocki dla dziecka w zależności od materiału ich wykonania? Wbrew pozorom jest to mniej skomplikowane niż mogłoby się nam wydawać. Zanim zabierzemy się za czyszczenie klocków dla dziecka warto pamiętać o tym, że nasze maluchy mają naturalny odruch brania ich do buzi poprzez chęć badania przez nie świata. To dla nas bardzo ważna informacja, bowiem w tej sytuacji wiemy już, że nie należy używać do tego żadnych chemicznych środków, które byłyby dla dzieci niebezpieczne.

Na rynku dostępnych jest wiele płynów, które są przeznaczone do dbania o czystość zabawek. Jednak czym czyścić klocki dla dziecka, kiedy nie mamy takiego płynu pod ręką? Warto sięgnąć wtedy po ciepłą wodę, ściereczkę i delikatny płyn do mycia, np. mydło hipoalergiczne. Następnie należy zadbać o to, żeby nasze klocki były suche i gotowe na kolejne, wspaniałe i pełne uśmiechu chwile z naszym maluchem!