Klocki magnetyczne są coraz bardziej popularną zabawką wśród dzieci, nie ma się co dziwić ponieważ występują one w wielu formach i z przeznaczeniem dla różnych grup wiekowych.

Jakie wybrać klocki magnetyczne dla 3 latka?

Na rynku mamy dostępne kilka rodzai klocków magnetycznych z przeznaczeniem dla dzieci w różnym wieku. Dostępne są klocki w klasycznej formie kostek, ale także klocki w różnych kształtach geometrycznych z których można budować trójwymiarowe konstrukcje. Uwierzcie mi dzieciaki pokochają tą formę zabawy ponieważ daje ona nieograniczone możliwości tworzenia najbardziej wymyślnych konstrukcji!  Dla dzieci w wieku około 3 lat możemy pokusić się o zakup klocków puzzli z których dziecko musi ułożyć obrazek jaki jest narysowany bo bokach klocków. Inną opcją już bardziej zaawansowaną jest wybór klocków w różnych kształtach z których można układać trójwymiarowe formy począwszy od prostych budowli kończąc na zwariowanych formach. W tych drugich zestawach mamy panele magnetyczne, kulki oraz pręty które łączą się ze sobą w magiczny sposób pozwalając budować niekończące się formy 3d! Dzieci pokochają te klocki ponieważ dają One wiele możliwości konstrukcyjnych. Dodatkowo ćwiczą zdolności manualne oraz kreatywność, której dzieciakom nie brakuje.

Jakie mamy plusy z zabawy klockami magnetycznymi?

  • rozwijają zdolności manualne
  • rozwijają kreatywność
  • dziecko poznaje zasady fizyki
  • jest to zabawa rozwijająca wyobraźnię przestrzenną

Decydując się na zakup klocków magnetycznych, zwróćmy uwagę na to czy do danego zestawu możemy dokupić kolejne da Nam to większe możliwości. Wystarczy w przyszłości powiększyć dany zestaw o kolejne elementy, a nie kupować inny który nie będzie pasował do poprzedniego.

Wybierając dobrego rodzaju klocki możemy mieć pewność, że będą one bezpieczne dla dziecka i nic mu się nie stanie podczas zabawy.  Ważną kwestią przy zakupie jest to, abyśmy zwrócili uwagę na to z czego dana zabawka jest zrobiona, czy jest bezpieczna oraz czy ma wszystkie wymagane atesty. Warto czasem dołożyć troszkę więcej do zabawki, ale być spokojnym że Nasze dziecko bawi się zabawkami, które nie mają w sobie szkodliwych składników.

Najlepsze klocki dla dzieci