Lego to chyba najbardziej znana firma na świecie, produkująca klocki dla dzieci. Klocki lego występują w różnych zestawach, są dostosowane do określonych grup wiekowych, a nawet płci. Sprawdźmy więc, jakie rodzaje klocków lego są dostępne na rynku i w jakim wieku warto je kupić dziecku.

Klocki lego – dlaczego podbiły świat?

Lego to klocki konstrukcyjne, które dają szerokie możliwości użytkownikom. Dzięki przemyślnym dźwigniom, łożyskom, łącznikom i zawiasom jedynym ograniczeniem w zabawie klockami dla dzieci jest ich wyobraźnia. Producent wychodzi naprzeciw zarówno dzieciom, jak i dorosłym, wypuszczając na rynek serie klocków konstrukcyjnych z instrukcjami, gdzie wszystkie elementy są z góry przewidziane i zaprojektowane.

Lego to nie tylko klocki dla dzieci, dostosowane do potrzeb rozwojowych młodych użytkowników, ale również znakomite klocki konstrukcyjne dla dorosłych, o wysokim poziomie technicznym i dużym stopniu skomplikowania. Spośród dostępnych zestawów każdy użytkownik znajdzie coś, co odpowiada zarówno jego zainteresowaniom, jak i umiejętnościom.

Jakie są rodzaje klocków lego:

Klocki lego znane są przede wszystkim jako klocki konstrukcyjne dedykowane dla dzieci. Powyżej pierwszego roku życia maluszki mogą, wraz z opiekunami, układać proste, duże i bezpieczne klocki Lego Duplo, często pomalowane w barwne buźki zwierząt i postaci. Dla starszych dzieci, młodzieży oraz dorosłych dostępne są klocki konstrukcyjne w zestawach, różniące się tematyką, ilością oraz stopniem trudności w układaniu. Każde pudełko jest wyraźnie oznaczone grupą wiekową.
Wśród klocków dla dzieci możemy wyróżnić:

  • Sceny z bajek i filmów, prezentujące ulubionych bohaterów, takie jak Harry Potter lub Avengers
  • Animowane bajki produkcji Lego, które opowiadają o przygodach układanych w poszczególnych zestawach
  • Przykładem mogą być serie Lego Ninjago lub Lego Friends
  • Tematyczne klocki dla dzieci, takie jak: dinozaury, samochody i budowle, często dające utworzenia z jednego zestawu kilku figur, jak w Lego Creator

Starsza młodzież oraz dorośli mogą wybierać spośród dostępnych klocków konstrukcyjnych, różniących się od dziecięcych ilością elementów i trudnością składania. Są to zarówno klocki kolekcjonerskie, jak i okazałe budowle (np. Lego Architect), a nawet mini roboty, które można sterować zdalnie, jak w Lego mindstorm.

Lego to najbardziej znane klocki dla dzieci i dorosłych, które – ze względu na dużą ilość możliwości – zawsze pozostają atrakcyjnym sposobem spędzania wolnego czasu.

Najlepsze klocki dla dzieci