Na rynku mamy ogromny wybór dostępnych klocków, dlatego też jako rodzice czy najbliżsi chcący obdarować malucha, często zastanawiacie się pewnie jaki rodzaj wybrać. Mamy do wyboru klocki plastikowe, gumowe czy też drewniane. Różnią się One materiałem z jakiego są wykonane, ale i także wyglądem.

Które z wyżej wymienionych będą dla malucha najlepsze?

Przeglądając półki sklepowe spotkałam się z bardzo fajnymi klockami które różnią się od siebie materiałem z jakiego są wykonane. Mamy do wyboru między innymi :

  • klocki drewniane
  • miękkie klocki z gumy
  • plastikowe klocki
  • klocki jeżyki
  • klocki wafelki
  • klocki piankowe
  • klocki magnetyczne
  • klocki lego

Czym kierować się przy wyborze klocków i na co zwrócić uwagę?

Zacznę może od drewnianych klocków, które są bardzo trwałe, mają super design i będą służyły przez lata. Drewniane klocki  na początku będą interesowały młodsze dziecko swoimi kształtami oraz kolorami. Starsze dziecko zaciekawią możliwościami jakie przed nimi się otworzą, budując coraz to ciekawsze budowle zaczynając od prostych wież kończąc na wielkich budowlach. Pamiętajmy jednak, że jeżeli mają to być klocki dla małego dziecka to drewniane klocki są twarde i dziecko rzucając nim może zrobić sobie krzywdę. Dlatego ja polecam je trochę starszemu dziecku. Kolejne klocki to są klocki z gumy i te są idealne dla maluchów ponieważ mamy tutaj pewność, że takim klockiem Nasza pociecha nie zrobi sobie krzywdy. Małe dziecko bawiąc się takimi klockami bierze je często do buzi i tak klocki stają się kolejną zabawką w postaci gryzaka. Ostatnią z propozycji na dzisiaj, którą chcę Wam przedstawić są klocki z plastiku, które ja osobiście polecam również dla starszych dzieci oraz dla dorosłych 😉 Decydując się na zakup klocków plastikowych, mamy tutaj przeogromny wybór rodzajów klocków dostępnych na rynku różniących się od siebie wyglądem, stopniem zaawansowania, wiekiem dla jakiego przedziału wiekowego klocki są przeznaczone. Dziś przedstawiłam Wam część resztę omówimy innym razem!

Najlepsze klocki dla dzieci