Maluchy w wieku 3 lat uczą się dopiero rozwijać swoje zdolności manualne oraz swoją kreatywność. Klocki są świetną formą gimnastyki rąk jak i umysłu. Ważne przy wyborze jest to, aby były one przystosowane dla wieku i umiejętności malucha.

Które klocki wybrać?

Wszystko zależy od tego czy dziecko zaczyna dopiero przygodę z klockami czy będą to kolejne klocki do kompletu. Na rynku mamy ogromny wybór klocków dla dzieci, zaraz Wam przedstawię kilka propozycji:

  • klocki drewniane
  • lego
  • lego duplo
  • klocki wafelki
  • klocki magnetyczne
  • klocki piankowe
  • klocki plastikowe
  • klocki konstrukcyjne

Wybór jest naprawdę duży teraz tylko należy podjąć dobrą decyzję i zabawa gotowa.  Ja poleciłabym dla 3 latka klocki z Lego Duplo ponieważ posiadają one bardzo duży wybór wzorów i kolorów, które spodobają się na pewno maluchowi i będziemy mogli dopasować model do upodobań dziecka ponieważ znajdziemy tutaj między innymi postacie z bajek czy też samochody albo zwierzęta które dzieci kochają . Dobrym pomysłem, który Nam się sprawdził jest kupno klocków jeżyków i wafelków! Dziecko przy zabawie klockami może wypuścić swoje wodze wyobraźni i oddać się zabawie w całości.  Podczas zabawy może z nich zbudować super domy, wieżowce, roboty, samochody czy co mu tylko wpadnie do głowy i na co pozwolą mu możliwości posiadanych klocków. Niejednokrotnie siedziałam z córką i razem z nią budowałam przeróżne budowle i stwory.

Klocki magnetyczne od jakiego wieku mogą być używane?

Magnetyczne klocki zwykłe oraz 3d przystosowane są do użytku już dla dzieci powyżej 3 roku życia. Klocki te są o tyle fajne, że mają one różne kształty i tak jak w poprzednich rodzajach klocków o których pisałam można wybudować jeszcze bardziej zwariowane rzeczy! To tylko nasza wyobraźnia Nas ogranicza nie pozwólmy jej na to!

Jeżeli nie klocki magnetyczne to może klocki wafelki czy też jeżyki? Klocki wafelki możemy już podarować mniejszemu dziecku ponieważ występują one w różnych rozmiarach. Największe mają nawet 30 cm wielkości i posiadają 10 wypustek i 4 otwory dzięki którym łatwiej będzie dziecku je złapać. Można z nich budować trójwymiarowe budowle np. domy, zamki, statki kosmiczne czy cokolwiek wpadnie Wam do głowy. Klocki są wykonane z bezpiecznych materiałów nie zawierają ostrych zakończeń więc są całkowicie bezpieczne dla dzieci. Polecam tą formę zabawy ponieważ świetnie rozwija ona zdolności manualne Naszych maluchów oraz ich kreatywność, która niejednokrotnie mnie zaskoczyła!