Klocki towarzyszą nam od najmłodszych lat. Najpierw jako maluchy poznajemy siłę naszych mięśni przy burzeniu wszelkich budowli, a kilka miesięcy później odkrywamy fascynujący świat wyobraźni konstrukcyjnej. Zastanowimy się, za co dzieci kochają grzebyki klocki konstrukcyjne i dlaczego są warte uwagi.

Grzebyki, wafle, jeżyki klocki dla całej rodziny

Klocki do budowania są stałym elementem wyposażenia każdego domu, gdzie mieszkają dzieci. Możemy spotkać się z wieloma wariantami takich zestawów, od drewnianych po plastikowe czy magnetyczne. Niektóre są mniej lub bardziej popularne, ale mają wspólną cechę. Zapewniają bowiem godziny kreatywnej zabawy, w którą włączają się wszyscy członkowie rodziny. Klocki dla dzieci wafle wyróżniają się na tle innych tym, że pojawiły się stosunkowo niedawno i szybko zyskały ogromną rzeszę fanów. W tworzeniu niesamowitych konstrukcji chętnie biorą udział dorośli, odkrywając możliwości konstrukcyjne tego typu klocków.

Grzebyki klocki konstrukcyjne o nieograniczonej wyobraźni

Fenomen tej zabawki polega na tym, że z wieloelementowych zestawów można wyczarować dosłownie wszystko. Każdy klocek jest kompatybilny ze sobą, co daje możliwość prostego i trwałego łączenia nawet malutkim rączkom. Jeżyki klocki składają się z różnorodnych pod względem kształtów i kolorów części, z których można zbudować zarówno zwierzątka, zamki, autka czy ludziki. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. Prostota tych klocków jest jej największym atutem. Tworzenie trójwymiarowych budowli i postaci nie była nigdy wcześniej tak łatwa!

Klocki dla dzieci wafle kontra tradycyjne

Nie można odebrać zasług klockom, które cieszą się uznaniem od pokoleń. Stawiając na skali możliwości konstrukcyjnych, zestawy różnych modeli to bez wątpienia jeżyki klocki, są liderem w tej kategorii. Poniższa lista pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości:

  • możliwość konstruowania łuków i owalnych budowli,
  • duża ilość elementów o różnych kształtach,
  • potencjał do tworzenia dużej liczby obiektów,
  • łączenie i rozdzielanie klocków jest bardzo proste i szybkie.

Nie trzeba przekonywać, że grzebyki klocki konstrukcyjne nadają się praktycznie do zabawy w każdym wieku. Pozostaje tylko spróbować samemu!

Najlepsze klocki dla dzieci