Coraz częściej jako rodzice decydujemy się, by swoim pociechom kupować zabawki z drewna. Co nas przekonuje? Na pewno piękny design połączony z niezwykłą starannością i przede wszystkim trwałością. Drewniane zabawki posłużą przez lata, można je później z powodzeniem odsprzedać lub zostawić młodszemu rodzeństwu.

Drewniane zabawki są na fali popularności

W ostatnim czasie zabawki wykonane z drewna przeżywają prawdziwy renesans. Wynikać to może m.in. z mody na ręczne wytwarzanie rzeczy w małych manufakturach. Lubimy kupować przedmioty, które choć trochę są ekologiczne, a tak właśnie jest z drewnianymi zabawkami. Są naturalne i bezpieczne dla dzieci, co również przemawia na ich korzyść w porównaniu z zabawkami plastikowymi.

Drewniane zabawki dla dzieci w różnym wieku

Szukając drewnianych zabawek dla dzieci nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem czegoś ciekawego. Na rynku pojawia się ich coraz więcej, jest zatem w czym wybierać. Trzeba oczywiście dostosować zabawkę do wieku, umiejętności oraz preferencji dziecka i gotowe! Dobra zabawa gwarantowana!

Wielu z nas zastanawia się, jakie zabawki warto kupić, co może zaciekawić i przykuć uwagę najmłodszych. Jest kilka przedmiotów, które warto mieć na uwadze.

Te drewniane zabawki uwielbiają dzieci i dorośli

Jeśli rodzicami zostaliśmy po raz pierwszy wyboru zabawek dokonujemy na ogół intuicyjnie. Przy drugim i kolejnym dziecku działamy bardziej świadomie. Wiemy już, co jest w stanie zaciekawić malucha i zająć jego uwagę. I chociaż warto pamiętać, że każde dziecko może mieć swoje odmienne upodobania, to da się wytypować najbardziej popularne drewniane zabawki.

  1. Drewniane klocki – to swego rodzaju ”must have”, jeśli chodzi o drewniane zabawki. Posłużą wiele lat, a zaciekawią niemowlę, które lubi oglądać różne przedmioty. Dzieci około roczku śmiało budują już pierwsze wieże z klocków, z kolei u dwu-trzylatków są to już wspaniałe budowle. Klocki świetnie nadają się do zabawy również dla starszaków, które w ten sposób rozwijają swoją wyobraźnię.
  2. Wózek edukacyjny /chodzik pchacz – to idealna propozycja dla dzieci, które właśnie próbują stawiać swoje pierwsze kroki. Chodzik pchacz ułatwia im utrzymanie równowagi, a na dodatek posiada elementy, które przykuwają uwagę dzieci. Te bawiąc się przy okazji ćwiczą umiejętności z zakresu motoryki małej.
  3. Liczydło – do dziś to jeden z obowiązkowych elementów wyposażenia klas 1-3 w szkole podstawowej. Z powodzeniem zaciekawi już mniejsze dzieci, które lubią obracać kolorowymi kuleczkami. Starsze dzieci będą go wykorzystywały do nauki podstaw matematyki.
  4. Domek z mebelkami i akcesoriami – to wymarzony prezent dla małych dziewczynek i chłopców. Z pewnością wiele dzieci marzy, by go posiadać. Zawiera małe lalki oraz akcesoria w postaci mebelków. Dzięki nim dziecko może poczuć się jak najprawdziwszy dekorator, który rozstawi wszystkie meble i sprzęty.
  1. Kuchnia – to od kilku już lat prawdziwy hit prezentowy. Warto pamiętać, by rozmiar kuchenki dobrać do wzrostu naszych dzieci. Można pomyśleć o takim modelu, który ma regulowaną wysokość. Istotne jest również na jakiej wysokości jest blat roboczy. Starsze dzieci lub zwyczajnie te bardzo wysokie mogą się garbić podczas zabawy. Lepiej tego uniknąć, by nie doprowadziło to do wad postawy. Drewniane kuchnie można znaleźć również w wersji mini. Wtedy zajmują jeszcze mniej miejscach niż te kuchenki samodzielne, które są sporych rozmiarów.
  2. Warsztat dla małego majsterkowicza – spodoba się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. W zestawie znajduje się wiele drewnianych akcesoriów m.in. śrubki, gwinty i narzędzia niezbędne do naprawy.
  3. Drewniany wózek dla lalek – dzieci uwielbia ją takie zabawki, bo dzięki nim mogą odtwarzać w zabawie role i zachowania dorosłych. Zabawkowy wózek dziecięcy to strzał w dziesiątkę.
  4. Sorter – umożliwia naukę dopasowania kształtów i kolorów, przydatny dla rozwoju skojarzenia ręka-oko. Warto go zapewnić swoim dzieciom, by mogły szkolić te umiejętności w domowym zaciszu, a nawet w każdym innym miejscu. Można go bez problemu zabierać ze sobą.
  5. Kostki edukacyjne – wspomagają prawidłowy rozwój dzieci poprzez zabawę i naukę. Zawierają m.in. panel z cyferkami, sorter na klocki i labirynt typu mula.

Podsumowując, jeśli szukamy zabawki dla dziecka, która będzie oryginalna, piękna i jednocześnie solidnie wykonana – postawmy na drewno. To gwarancja dobrej jakości, wytrzymałości i ciekawego designu. Nie sposób ich nie docenić, gdy spełniają wymagania nie tylko najmłodszych użytkowników, ale i ich rodziców. Jeśli jeszcze zastanawiamy się dlaczego zabawki z drewna mają tak wielu wielbicieli, kupmy jedną a zobaczymy, że naprawdę warto.